Jak zadbać o telefon na wakacjach?

Choć wakacje już powoli dobiegają końca, są jeszcze osoby, które na wymarzony urlop dopiero się wybierają. Warto więc wiedzieć, jak zadbać o telefon, gdy wybieramy się w góry czy na plażę.

Potencjalne zagrożenia dla telefonu

Niezależnie od tego, czy urlop spędzamy aktywnie, czy może będziemy się wylegiwać na plaży, na nasz telefon czyhają różne niebezpieczeństwa. W czasie górskiej wędrówki, biegu po lesie czy ćwiczeń nie trudno o upadek telefonu. Ale również nad morzem czy jeziorem nie jest on bezpieczny. Piasek, woda, wysoka temperatura… Wszystko to może doprowadzić do uszkodzenia obudowy telefonu, wyświetlacza, a nawet elektroniki. Co więc zrobić, by uniknąć takich nieprzyjemności?

Jak zadbać o telefon?

Najlepszym zabezpieczeniem dla naszego telefonu jest oczywiście etui. Jakie? To już zależy od naszych preferencji. Jeśli jesteśmy aktywni, warto zakupić pokrowiec wykonany z grubej gumy, który zabezpieczy telefon przed upadkami i wstrząsami. Wyjeżdżając nad wodę możemy zabrać ze sobą etui wodoszczelne, które zabezpieczy całkowicie naszego smartfona przed wodą. Co więcej, takie etui daje zwykle możliwość obsługi telefonu pod wodą, co jest szczególnie przydatne w czasie robienia zdjęć czy nagrywania filmików. Fanów klasyki z pewnością zainteresuje klasyczny pokrowiec typu wallet. Tu mamy do wyboru np. etui Galaxy Note 9 Spigen Wallet. Zaletą takiego pokrowca jest nie tylko ochrona zarówno obudowy, jak i wyświetlacza, ale także miejsce na karty kredytowe czy gotówkę. Takie etui będzie więc świetnym pomysłem w czasie wakacji.

A co z wyświetlaczem? Jeśli nie wybraliśmy etui typu wallet, wypadałoby go jakoś zabezpieczyć. I tu z pomocą przychodzą nam szkła hartowane oraz folie ochronne. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na te drugie, ponieważ ich wybór jet ogromny. Znajdziemy folie antyuderzeniowe o różnych grubościach, ale też folie antyrefleksyjne, które zabezpieczają ekran przed nadmiernym nagrzaniem. Pamiętajmy jednak, by mimo wszystko będąc na plaży schować telefon do plecaka czy pod ręcznikiem, by zbytnio się nie nagrzał.