Jak zadbać o swój samochód?

Nie ulega wątpliwości, że jazda zadbanym samochodem to czysta przyjemność. Nawet jeśli nasze auto lata młodości ma już za sobą i przejechane setki kilometrów. Dbanie to nie tylko utrzymywanie samochodu w czystości i regularne porządki, ale również dokładny przegląd wszystkich podzespołów. Dobrze utrzymanym samochodem będziemy mogli się cieszyć długie lata i przejechać wiele kilometrów dróg.

Dlaczego regularne przeglądy są ważne? 

Wydawać by się mogło, że każdy właściciel pojazdu powinien doskonale znać odpowiedź na to pytanie. Przecież sami przynajmniej raz do roku idziemy do lekarza na badania kontrolne, a kiedy pojawia się taka potrzeba, udajemy się na konsultacje częściej. To samo dotyczy samochodów, bardzo ważne są regularne przeglądy oraz wizyty u mechanika, nawet kiedy myślimy, że nic się z autem nie dzieje. Skoro nic nie stuka ani nie puka, to przecież można jeździć. Jednak bez przeglądu nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić, bo może się okazać, że jednak jest coś nie tak z silnikiem czy układem hamulcowym. Nikt nie lubi sytuacji kiedy podczas podróży auto gaśnie i odmawia posłuszeństwa, a przecież wydawało się, że wcześniej wszystko działało sprawnie. Dlatego nie należy lekceważyć terminów przeglądów. Nie chodzi tu tylko o to żeby przybić pieczątkę, aby uniknąć mandatu, ale sprawny samochód to przede wszystkim bezpieczeństwo dla kierowcy i pasażerów. Należy również pamiętać, żeby nie lekceważyć żadnych sygnałów, które mogą informować, że z autem dzieje się coś niedobrego. Od razu udajmy się do mechanika, ponieważ lekkie usterki można wyeliminować niezmiernie szybko i tanio. A zaniedbanie może doprowadzić do o wiele poważniejszych kłopotów.

Kiedy należy udać się na przegląd? 

Nowy samochód po raz pierwszy powinien pojawić się na przeglądzie technicznym po 3 latach użytkowania. Po kolejnych dwóch latach należy zgłosić się na drugi przegląd. Samochody liczące sobie powyżej 5 lat muszą być poddawane takim badaniom już co roku. Pojazdy mające specjalne przeznaczenie (np. taksówki, samochody na nauki jazdy) od samego początku muszą być takim badaniom poddawane co roku.

Gdzie zrobić taki przegląd?

W profesjonalnie wyposażonym serwisie mechanicznym http://www.impwar.pl/ na terenie województwa dolnośląskiego firma dysponuje trzema profesjonalnie wyposażonymi serwisami mechanicznymi, gdzie można dokonać przeglądów gwarancyjnych, okresowych oraz wszelkiego rodzaju napraw. Wykwalifikowany zespół mechaników zadba o doskonały stan samochodu.