Jak nie przepłacić za parkowanie przy lotnisku w Krakowie?

Parkowanie przy porcie lotniczym może być sporym kosztem. Są jednak sposoby, aby zmniejszyć ten wydatek, gdy odwozimy kogoś, przyjeżdżamy po podróżujących albo chcemy pozostawić auto na dłuższy czas. Gdzie tanio parkować przy lotnisku Kraków – Balice?

Podkrakowskie lotnisko w Balicach każdego dnia obsługuje tysiące pasażerów lotów krajowych i międzynarodowych. Do dyspozycji podróżujących są również liczne parkingi – te oficjalne, które należą do portu lotniczego, a także te nieoficjalne, które położone są nieco dalej od terminali.

Jeśli chcemy zaparkować tylko na chwilę, w takim przypadku powinniśmy wziąć pod uwagę parking Kiss & Fly położony od razu przy drodze do terminala podkrakowskiego lotniska. To parking na postoje krótkoterminowe – za pierwsze 10 minut nie zapłacimy tutaj ani złotówki, ale już każde następne rozpoczęte 10 minut będzie kosztowało nas 10 złotych.

Jeśli chcemy zostawić auto na dłużej, powinniśmy sprawdzić oferty innych parkingów. Przy lotnisku Kraków – Balice znajdują się trzy parkingi długoterminowe – jeden parking wielopoziomowy oraz dwa parkingi terenowe. Są położone w sąsiedztwie terminala pasażerskiego. Za jedną godzinę parkowania zapłacimy 9-10 złotych i tyle samo za każdą kolejną godzinę. Pierwsza doba liczona powyżej 6 godziny to koszt 54-60 złotych. Gdybyśmy chcieli zostawić auto na tydzień, koszt wyniósłby 95-200 złotych.

Nie musimy jednak płacić tak dużo za parking w Krakowe. Do dyspozycji mamy także tańsze oferty na parkingach nieoficjalnych. Są zlokalizowane w odległości kilkuset metrów od terminala lotniska, ale dzięki darmowym transferom można łatwo dotrzeć na terminal i z terminala na parking – nie trzeba wtedy samemu nosić ciężkich bagażów.

Ceny również są bardzo atrakcyjne – jedna godzina parkowania to koszt tylko około 2 złotych, natomiast za jeden dzień zapłacimy tylko 6-10 złotych, czyli kilkukrotnie mniej niż na oficjalnym parkingu lotniskowym.

Na parkingach nieoficjalnych klienci mają też do dyspozycji dodatkowe udogodnienia, na przykład mogą umyć auto, napompować koła, skorzystać z ładowania akumulatora. Jedną z ciekawszych opcji pozostaje http://interparkingbalice.pl/