Korzyści płynące ze znajomości języka angielskiego

photo-1526891993611-eca1e7d7b582Język angielski jest uznanym językiem międzynarodowym, dlatego możemy się nim posługiwać w każdym kraju. W dzisiejszych czasach, kiedy język angielski otacza nas ze wszystkich stron, jego znajomość jest czymś naprawdę ważnym. Również starając się o lepiej płatną pracę nie wystarczy już znajomość tylko ojczystego języka.

Nauka języka angielskiego to bardzo przydatna umiejętność nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym. Korzyści ze znajomości języka angielskiego znane są chyba każdemu. Oto kilka najważniejszych.

Swobodne komunikowanie się

Język angielski jest niezbędny w dzisiejszym świecie. Pozwala nam na swobodne podróżowanie, bez obawy, że nie będziemy potrafili porozumieć się poza granicami własnego kraju. Pozwoli nam nie tylko na zawieranie znajomości, swobodne komunikowanie się bez barier językowych, ale może on również pomóc w sytuacji kryzysowej (np. kiedy popsuje się samochód lub gdy będziemy potrzebowali pomocy medycznej).

Podniesienie kwalifikacji zawodowych 

Znajomość języka obcego to ogromny atut na rynku pracy, pracodawcy bardzo często w ogłoszeniu o pracę podają znajomość języka obcego jako jedno z pierwszych wymagań. W Polsce wielu pracodawców natomiast decyduje się wspomagać swoich pracowników w nauce języka obcego – na przykład poprzez szkolenia lub dofinansowania kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Dostęp do wiedzy

Znając język angielski możemy swobodnie czytać, słuchać oraz oglądać różnego rodzaju materiały. Pozwoli nam to zrozumieć teksty ulubionych piosenek bez konieczności używania tłumacza czy oglądać ulubione filmy w oryginalnym języku, bez pomocy lektora. Będziemy mogli również bez problemu czytać książki niedostępne w języku polskim.

Poprawi nam humor

Poszerzając naszą wiedzę, poprawiamy sobie humor. Chyba każdy z nas zna to wspaniałe uczucie, kiedy zaczynamy opanowywać jakąś nową umiejętność i coraz lepiej nam to wychodzi. A efektami naszej pracy możemy pochwalić się podczas rozmów. Znajomość języka obcego zwiększa również poczucie własnej wartości, dodaje nam pewności siebie, a nauka da nam wiele satysfakcji.