Jesienny wypoczynek w Świnoujściu!

Kto wybierze się jesienią do Świnoujścia, ten może być pewien wspaniałego wypoczynku w przytulnym nadmorskim zakątku. Moc atrakcji turystycznych, dużo ścieżek spacerowych i bogata baza noclegowa, to wszystko składa się na ciekawą propozycję spędzenia kilku miłych dni w Świnoujściu.

Co warto zwiedzić w Świnoujściu?

Jest to urocze nadbałtyckie miasto, położone na wyspach, kojarzące się z dużym portem i uzdrowiskami. Oczywiście, że to prawda, ale w Świnoujściu zobaczysz znacznie więcej i naprawdę dobrze wypoczniesz. Kto chociaż raz był tutaj jesienią, wie, jak dobrze można spożytkować wolny czasem, a przy okazji podreperować swoje zdrowie. Co robić w ciągu dnia? Warto wybrać się na wycieczki, podczas których można zobaczyć coś więcej i aktywnie spędzić czas.

Podziemne miasto na Wyspie Wolin

To miejsce koniecznie musisz zobaczyć. Będąc w Świnoujściu naprawdę warto się tam zapuścić , aby zobaczyć do niedawna jeszcze nieznane schrony, a do 2013 roku wiedzieli o nich nieliczni. Zejście do podziemi wraz  z przewodnikiem, który wszystko dokładnie wytłumaczy i przybliży dzieje tego miejsca, to naprawdę ciekawe doświadczenie. Tutaj echem historii odbijają się wydarzenia mające miejsce podczas drugiej wojny światowej oraz zimnej wojny. Dla wielu  nie lada gratką może być zobaczenie schronu dowodzenia, pokoju narad z mapami, czy scenariuszy z II wojny światowej. To i wiele więcej zobaczysz w podziemnym mieście, owianym tajemnicą i przyciągającym wciąż coraz szersze grono turystów.

Na łonie natury

Propozycja drugiej wycieczki to Park zdrojowy, ostoja zieleni i wytchnienia, szczególnie pięknie prezentujący się w jesiennej barwnej szacie. Rozległy teren spacerowy, ławeczki w cichych zakątkach, roślinność śródziemnomorska – zachęcają do codziennych spacerów. Gdy temperatura jest odpowiednia, możesz spędzić tu dłuższy czas z ulubioną lekturą, zanurzając się w ciszę i spokój przyrody. Będąc w Parku warto wybrać się też na długi spacer,  znajdującą się nieopodal promenadą nadmorską, ciągnącą się aż do Żarnowca. Po drodze odpoczniesz i nasycisz się cudownymi, nadmorskimi widokami.

Urok miasta

W mieście króluje unikalna zabudowa, którą można podziwiać godzinami. Stare kamienice z XVIII i XIX w., ciekawa zabudowa śródmieścia dzielnicy nadmorskiej,  zabytkowe budowle portowe, ratusz  z 19805 r. (obecnie Muzeum Rybołówstwa Morskiego), latarnia morska z XIX w, dawna stocznia – to tylko nieliczne atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć .  Do tych turystycznych perełek należy dołożyć rejs statkiem po Bałtyku oraz niemieckich miasteczek leżących nieopodal.

Gdzie zanocować?

Mapa noclegowa jest naprawdę imponująca, ale wybrać odpowiednie miejsce dla siebie nie zawsze jest łatwo. Gdzie skierować swoje kroki?  Warto zwrócić uwagę na apartamenty Świnoujście jest miastem, w którym można zamieszkać w komfortowych pokojach często po kusząco atrakcyjnej cenie. Oprócz tego lokum zawsze jest szansa na mniejsze hostele, prywatne kwatery oraz domy wczasowe. Warto jednak odpoczywać w warunkach komfortowych optymalnie.  Regeneracja sił i zadbanie o swoje zdrowie na jesiennym wyjeździe do Świnoujścia to dobra inwestycja w siebie I swoje zdrowie