Warning: The magic method InvisibleReCaptcha\MchLib\Plugin\MchBasePublicPlugin::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/oidblogi/mojtraveling.pl/public_html/wp-content/plugins/invisible-recaptcha/includes/plugin/MchBasePublicPlugin.php on line 37
Bezpieczeństwo na nartach – najważniejsze zasady - mojtraveling.pl
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo na nartach – najważniejsze zasady

Zbliża się okres ferii zimowych. Wielu z nas zapewne wybiera się w góry, by trochę pozwiedzać i poszaleć na nartach. A jeśli mowa o szaleństwach… O czym powinniśmy pamiętać, zanim wybierzemy się z rodziną na stok narciarski?

Dobry sprzęt

Jak wiadomo, nie ma jeżdżenia na nartach bez zabrania odpowiedniego sprzętu. Oczywiście kask, narty, buty, wiązania i kijki to podstawa. Co prawda, obowiązkowe noszenie kasku dotyczy osób poniżej 16 roku życia, ale wcale to nie oznacza, że starsi nie powinni chronić głowy.

Ważny jest także odpowiedni dobór nart. Na pewno złym wyborem będą pierwsze lepsze narty z supermarketu. Sprzęt musi być dopasowany do naszej wagi, wzrostu, umiejętności. Sprawdźmy też twardość butów, które ułatwią nam sterowanie nartami.

Ubezpieczenie

Wiele osób uważa, że nie potrzebuje dodatkowej polisy na wyjazd. Z doświadczenia jednak wiemy, że wypadki niestety zdarzają się często, dlatego warto dodatkowo się zabezpieczyć. Dobrym wyborem będą ubezpieczenia NNW z pełnym assistance medycznym oraz świadczeniem rehabilitacji lub ubezpieczenia zagraniczne – zwłaszcza, jeśli wyjeżdżamy do innego państwa. Dzięki temu będziemy mieli zapewnioną opiekę nie tylko w trakcie leczenia, ale również rekonwalescencji. Jeśli zainwestowaliśmy w drogi sprzęt, warto też dokupić ubezpieczenie nart.

Dekalog narciarza

Jeśli nie słyszeliście o dekalogu narciarza, koniecznie się z nim zapoznajcie!

  1. Zachowuj się tak, by nie stwarzać zagrożenia dla innych osób
  2. Dostosuj prędkość jazdy do swoich umiejętności oraz warunków panujących na stoku
  3. Mądrze wybierz trasę
  4. Zachowaj odległość w czasie wyprzedzania
  5. Włączając się do ruchu, upewnij się, czy nie spowodujesz zagrożenia dla innych
  6. Zatrzymuj się wtedy, gdy zajdzie absolutna konieczność
  7. Podchodź lub schodź jedynie poboczem
  8. Przestrzegaj znaków narciarskich
  9. Udziel pierwszej pomocy
  10. W razie uczestnictwa w wypadku, podaj odpowiednim służbom swoje dane osobowe.

Mamy nadzieję, że nie zapomnicie o tych zasadach, wybierając się na wymarzony urlop. Więcej informacji o bezpieczeństwie na nartach znajdziecie na stronie: www.fuko.pl.

About the author

Related Post

Leave a comment