Co można robić zimą nad morzem?

Zwykle wydaje nam się, że spędzenie czasu nad morzem w ciągu zimy nie ma sensu, ponieważ najlepsza pogoda jest latem. Jednak ośrodki oferujące noclegi nie narzekają wtedy na brak zainteresowanych, którzy również zimową porą chcą spędzić czas nad Bałtykiem. Co można robić zimą nad morzem?

 

Morze zimą nie pozwala na plażowanie i kąpiele, ale do dyspozycji jest wiele innych atrakcji, które będą mogły przypaść do gustu osobom lubiącym spędzać czas zarówno aktywnie, jak i nieco bardziej leniwie.

Przede wszystkim jest to doskonały czas na spacery – długie spacerowanie brzegiem morza, spacery wśród nadmorskich lasów, także połączone z nordic walkingiem, to kapitalna propozycja dla tych, którzy chcą potrenować i poprawić swoją kondycję. Oczywiście, aura nie zawsze sprzyja, ale większość dni nad Bałtykiem od listopada do lutego nie jest tak mroźna jak w innych regionach Polski. Naturalnie, w tym czasie można również wdychać dobroczynny jod, który wspiera prawidłową pracę tarczycy.

Nad morzem w ciągu zimy można również postawić na zwiedzanie – wiele zakątków i zabytków zyskuje wtedy całkowicie nowy wygląd, niejednokrotnie piękniejszy niż latem. Oczywiście, plusem jest brak dużej liczby turystów, dlatego można pomyśleć wtedy o zwiedzeniu Gdańska, Koszalina, Kołobrzegu czy innych miejscowości nadmorskich.

Warto również wskazać, że zima nad morzem może być doskonałym pomysłem na podreperowanie zdrowia i zadbanie o swoją urodę. Dostępne w nadmorskich miejscowościach i kurortach gabinety Spa i odnowy biologicznej działają wtedy pełną parą, przyjmując osoby szukające dla siebie relaksu i chcące poprawić swoje samopoczucie.

Nie można zapominać też o tym, że wypoczynek zimą nad polskim morzem można połączyć ze świętowaniem Bożego Narodzenia i przywitaniem Nowego Roku. Taką ofertę przygotował dla swoich gości Rosevia Resort z Jastrzębiej Góry. Dostępny w tym hotelu pakiet pobytowy obejmuje nie tylko wygodny nocleg, ale również wyżywienie oraz pełną gamę atrakcji, między innymi bal sylwestrowy, pokaz fajerwerków czy też specjalne przyjęcie dla dzieci. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Rosevia Resort.

Tagi: ,