Dla aktywnych
Medytacja i joga na wyjeździe

W niniejszym artykule opowiemy, czym jest medytacja, jakie płyną z niej korzyści oraz jak i czym różni się od jogi. Przybliżymy temat klucza do spokoju i jasności umysłu oraz zasugerujemy doskonałe miejsca, w których naprawdę dobrze jest oddać się medytacji.

Korzyści płynące z medytacji

Medytacja – jest to zbiór technik oddechowych, które pozwalają na spokojne, zrównoważone wyciszenie organizmu. Głębokie odprężenie pozwala swobodnie płynąć myślom, co dodaje energii, poprawia pamięć i uodparnia na stres. Coraz częściej techniki medytacyjne wykorzystywane są w psychoterapiach, a nawet zalecane jest ich stosowanie w niektórych zakładach pracy.

Codzienna medytacja nie jest czasochłonna, gdyż wymaga poświęcenia paru minut i odrobiny skupienia.  W ten sposób nasze przeciążone umysły odetchną i zregenerują się, aby móc na spokojnie wrócić do wykonywania powierzonych im zadań. Często to właśnie ta chwila pauzy, o której zapominamy, pozwala nam spojrzeć na otaczające nas sytuacje z nowej i spójniejszej perspektywy.

Gdzie najlepiej medytować?

Eksperci powiedzą, że każde miejsce jest dobre, jednak naszym zdaniem otoczenie i atmosfera również mają bardzo duże znaczenie. To dlatego doradzamy, że warto spędzić wczasy z jogą i medytacja na łonie przyrody. Firma Slow and Active organizuje takowe wyjazdy, gdzie uczestnicy będą mieli przyjemność zaznać odprężenia i relaksacji, a przy tym odwiedzić niezwykłe i nieskalane obecnością człowieka miejsca pełne flory i fauny. Szczyty górskie oraz wyspy to zaledwie część miejsc, które uczestnicy wczasów będą w stanie zwiedzić.

Doskonałym uzupełnieniem medytacji jest joga, której techniki oczyszczają i relaksują ciało, a zorganizowany wyjazd jest świetną okazją, aby poznać nowe osoby o podobnym stylu myślenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólną przygodą do zobaczenia szczegółów na witrynie:  https://slowandactive.pl.

About the author

Related Post