Sarbinowo – apartamenty na jesienny urlop

Latem ciężko znaleźć spokojne, zaciszne miejsce na urlop, zwłaszcza nad morzem. Jesienią jest o to dużo prościej. W Polsce nadal kryją się małe, oddalone od zgiełku i tłumu miejscowości, w których można się wyciszyć i naprawdę wypocząć. W Sarbinowie na spragnionych spokoju przybyszów czekają pokoje z widokiem na morze. Odkryj uroki wypoczynku nad morzem jesienią!

Jeśli czujesz niedosyt po zbyt krótkich wakacjach, które nie pozwoliły Ci się w pełni zrelaksować, wybierz się na krótki, weekendowy wypad do Sarbinowa. Nawet dwa dni wystarczą, by w trakcie długich spacerów po plaży naładować do pełna akumulatory przed zimą. Sun&Snow przygotowało specjalną trasę dla jesiennych wędrowców. Zarezerwuj apartament z widokiem na morze i wyrusz w nieznane!

Z pokoju nad morzem – wprost na plażę

Plażę, do której w parę chwil można dostać się z każdego punktu w Sarbinowie, od wsi oddziela mur oporowy. Wiąże się z nim fascynująca historia – otóż przez dziesięciolecia woda stopniowo wymywała ziemię z nabrzeża Sarbinowa, do tego stopnia, że miejscowości groziło całkowite wchłonięcie przez morze. Na początku XX wieku podjęto decyzję o budowie muru, który ochroni miejscowość przed zagrażającymi mu falami. Dziś mur jest nie tylko falochronem, ale i wygodną promenadą dla turystów ceniących komfortowe trasy spacerowe.

Latarnia morska wytyczy kierunek na Gąski

Jeśli po opuszczeniu Twojego pokoju z widokiem na morze udasz się plażą w Sarbinowie na zachód, w niedługim czasie dotrzesz do wsi Gąski. Największą atrakcją miejscowości, widoczną już z oddali, jest 50-metrowa, XIX-wieczna latarnia morska, z której rozciąga się widok na całą okolicę.

Wspinaczka po 150 stopniach krętych schodów latarni może zmęczyć – żeby odzyskać siły, podróżni mogą udać się do klasycystycznego Pałacu Morskiego. W tym zachwycającym, XIX-wiecznym budynku znajduje się restauracja i przytulna kawiarnia, gdzie wychłodzeni rześkim, nadmorskim klimatem turyści mogą ogrzać dłonie przy filiżance aromatycznej kawy.

Nie siedź w pokoju nad morzem – wyrusz do wioski rybackiej Chłopy!

Spacerowicze wędrujący plażą na zachód dotrą do małej wioski rybackiej Chłopy. Ta malownicza miejscowość nadal kultywuje rybackie tradycje – widać to na pierwszy rzut oka, choćby po urokliwej przystani rybackiej. Umieszczono przy niej barwne, drewniane kutry, między którymi uwielbiają przechadzać się przyjezdni. W jesiennej aurze niezwykle klimatycznie będą prezentować się oryginalne, świetnie zachowane chałupy szachulcowe – charakterystyczny element rybackiej zabudowy.

Otaczający wioskę las sosnowy skusi każdego miłośnika samotnych wędrówek. W końcu na co dzień ciężko jest choćby na chwilę znaleźć się w otoczeniu drzew i ptaków. Smukłe, wiecznie zielone sosny, tak charakterystyczne dla nadmorskiego krajobrazu, swoim szumem ukoją skołatane nerwy ludzi pragnących uciec przed cywilizacją.

Wynajmij apartament z widokiem na morze i ruszaj w drogę!

Podoba Ci się taka wizja spędzenia jesiennego urlopu? O tej porze z pewnością rezerwacja pokojów nad morzem będzie dużo łatwiejsza – sprawdź, co dobrego oferuje Ci Sarbinowo. Apartamenty w atrakcyjnych cenach już czekają!