Jak przygotować się na przyjęcie psa do domu?

Decyzja o przyjęciu pod swój dach czworonożnego przyjaciela, powinna być poprzedzona dokładnym rozpatrzeniem wszelkich za i przeciw. Posiadanie psa wymaga bowiem odpowiedzialności. Wiele osób decyduje pochopnie. Warto jednak przemyśleć, czy chęć posiadania psa nie jest chwilową zachcianką i czy w przyszłości również będziemy w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki (czy nie okaże się np., że wyjeżdżając na urlop nie mamy gdzie zostawić czworonoga). W niniejszym artykule przybliżamy, na co musimy zwrócić uwagę i o czym pamiętać decydując się na przyjęcie do domu psa.

Przeczytaj w wolnej chwili: http://portal-zdrowia.pl/karma-dla-psa-wybieraj-z-glowa/

Rasa – czy na pewno aż tak istotna?

Wybierając pieska określonej rasy warto zapoznać się z dokładniejszą charakterystyką. Często psy określonych ras mają szczególne wymagania jeżeli chodzi o ich pielęgnację, częstość wychodzenia na spacer, potrzebną przestrzeń. Psy niektórych ras np. częściej zapadają na określone choroby niż inne. Niezależnie jednak od rasy, pies który zagości w naszym domu powinien czuć się bezpiecznie i powinien czuć się kochany przez swoich właścicieli. Postarajmy się więc zapewnić mu wymagane warunki. Określmy jednoczenie, jakiej rasy psu jesteśmy w stanie zapewnić optymalne warunki życia. Może też zamiast skupiać się na konkretnej rasie, wybrać po prostu kundelka (który często będzie mniej wymagający niż psy rasowe, a z pewnością równie kochany).

Sprawdź wysokiej jakości karmy bezzbożowe:

oraz przeczytaj poradnik o korzyściach stosowania karm bezzbożowych:

Co powinniśmy przygotować?

Zanim weźmiemy psa do domu, warto przygotować dla niego miejsce w którym będzie mógł “odpoczywać” a więc legowisko, przeznaczone dla niego zabawki (dostosowane do wieku psa), a ponadto: wygodną dla pupila smycz z poręcznym (dla nas) uchwytem, dzięki której będziemy mogli spacerować z naszym nowym przyjacielem. Ważna jest również odpowiednia karma, a także preparaty do pielęgnacji. Ponadto (szczególnie w okresie letnim) warto pamiętać o preparatach przeciw kleszczom.

Jak przygotować się na przyszłość?

Zastanówmy się, co zrobimy z psem planując ewentualny wyjazd: czy będziemy mieli go z kim zostawić (dobrze, aby był to ktoś zaufany); w innym przypadku warto rozpatrzyć zostawienie psa w specjalnym pensjonacie dla zwierząt na czas pobytu. Jeśli mamy możliwość, możemy również zabrać pieska ze sobą w podróż.