Augsburg i Ingolstadt – czym tam pojechać i co warto zobaczyć?

Niemcy dość często są pomijanym krajem, kiedy planujemy jakiś urlop za granicą. Przez bliskość naszych sąsiadów mylnie zakładamy, że nie warto wybierać się tam na wycieczkę. Tymczasem w Niemczech jest mnóstwo urokliwych miejsc i ciekawych lokalizacji, które mogą znakomicie wypełnić czas wolny. Wbrew pozorom nie tylko Berlin jest interesującą opcją.

Busy do Niemiec – najlepsza forma transportu

Dojazd to jedna z najważniejszych kwestii w trakcie organizowania jakichkolwiek wakacji, bez względu na to, czy wyjeżdżamy tylko na weekend, czy może chcemy spędzić w nowym miejscu całe dwa tygodnie. Pamiętajmy, że nasz urlop powinien stać pod znakiem wypoczynku. Zdecydowanie lepiej poświęcić się robieniu listy intrygujących zabytków, niż gorączkowo planować trasę. Dlatego warto zastanowić się nad innymi środkami transportu niż samochód. Podróż własnym autem jest wygodna, jednak kierowcy muszą regularnie się zmieniać, a i droga niejednokrotnie zajmuje dłużej ze względu na brak znajomości trasy. Alternatywą może być w związku z tym samolot czy pociąg, choć musimy pamiętać, że nie mamy wówczas większego wpływu na to, gdzie będziemy wysiadać. Dworzec lub lotnisko może znajdować się bardzo daleko od zarezerwowanego hotelu. 

Busy do Niemiec to zatem najbardziej optymalna forma transportu. Tutaj liczy się zarówno nasze bezpieczeństwo, jak i szybkość oraz wygoda jazdy. Jeśli wybierzemy dobrego przewoźnika, nie musimy się martwić o szczegółowe zaplanowanie trasy. Korzystną ofertę proponuje Pol-Bus (http://www.busy-polska-niemcy.com/), który zapewnia, że dowiezie każdego klienta dokładnie pod wskazany adres. Podróż przebiega przy tym w przyjemnej, komfortowej atmosferze, a kierowcy są odpowiednio wykwalifikowani.

Augsburg – co warto zobaczyć?

To jedno z najstarszych miast w całym kraju. Znane jako solidny obiekt przemysłowy, a przede wszystkim jako doskonałe miejsce do studiowania. Augsburg pełen jest historycznych budowli.

Kościół Najświętszej Marii Panny

Prawdopodobnie najstarszy kościół w całej Bawarii, pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z IX wieku. Wnętrze utrzymane jest w stylu gotyckim i romańskim. Możemy tam podziwiać liczne dzieła sztuki, w tym sufit pokryty malowidłami. W kościele znajduje się też X-wieczna krypta.

Ratusz

Obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania Augsburga. To tam znajduje się słynna, widowiskowa Złota Sala, gdzie odbywają się huczne uroczystości. Turyści mogą śmiało tam zaglądać, o ile nie odbywa się tam akurat żadne spotkanie. We wnętrzu ratusza znajduje się także Sala Książęca, wykorzystywana przez burmistrza do przyjmowania ważnych gości.

Dom Mozarta

To właśnie w Augsburgu przyszedł na świat Leopold Mozart, ojciec słynnego kompozytora, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Przed jego domem znajduje się tablica pamiątkowa, dla zwiedzających jest też dostępna wystawa.

Synagoga

Ciekawym punktem dla zwiedzających w Augsburgu może być XX-wieczna synagoga zbudowana w stylu secesyjnym. Jej obecny wygląd miasto zawdzięcza renowacji, ponieważ synagoga została w dużej mierze zniszczona podczas nocy kryształowej.

Ingolstadt – co warto zobaczyć?

Ingolstadt to miasto z bogatą historią, sięgającą IX wieku. Częściowo zniszczone podczas II wojny światowej, zostało odbudowane i przywrócone do dawnej świetności. Obecnie znajduje się tam główna siedziba Audi.

Herzogskasten

Ta trudna nazwa oznacza mniej więcej książęcą budę lub książęcą skrzynię. Jest to pierwszy, a przez to najstarszy zamek książęcy w Bawarii. Został wzniesiony w 1255 roku. Dziś znajduje się tam m.in. biblioteka miejska.

Stary ratusz

Zabytkowa budowla znajdująca się w samym centrum Ingolstadt. Jej powstanie datuje się na XIV wiek. Dziś pełni oczywiście funkcję głównej siedziby burmistrza, warto też pamiętać, że znajduje się tam biuro informacji turystycznej. Całość utrzymana jest w stylu neorenesansowym.

Kościół św. Maurycego

Najstarsza budowla kościelna w Bawarii, powstała w IX wieku. Warto zobaczyć tam figurę Immaculaty (Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny), utrzymaną w stylu rokokowym. Ciekawym punktem tego miejsca jest także grób generała Franza von Mercy, głównego wodza armii bawarskiej w trakcie trwania wojny trzydziestoletniej. 

Stara Anatomia

Piękna, klimatyczna budowla w stylu barokowym. Dziś jest siedzibą Niemieckiego Muzeum Historii Medycyny. Powstała jednak jako część uniwersytetu, gdzie studiowano właśnie medycynę. 

Zarezerwuj przewóz do Augsburga lub Ingolstandt na http://www.busy-polska-niemcy.com/trasa/.