Polecane
Czarter jachtów Grecja

Grecja to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów w okresie wakacyjnym. Przyciąga nas pięknym słońcem, krajobrazem, inną kulturą i niemal nieograniczonym dostępem do morza. Ci jednak, którzy nie przepadają za leżeniem na plaży i nawet podczas urlopu wolą spędzać czas bardziej aktywnie, mogą zdecydować się na wiele możliwości. Grecja nie musi być nudna i wiązać się jedynie z opalaniem czy śródziemnomorskim jedzeniem. Rozrywkę i niezapomniane widoki może dostarczyć wynajęcie jachtu.

Jachtem po Grecji

Grecja to prawdziwy raj dla wszystkich żeglarzy. Ciepłe, czyste wody, duża szansa na sprzyjającą pogodę, a przede wszystkim malownicza okolica, która sprawia, że każdy rejs jest niepowtarzalny. Jeśli zatem postanowiliśmy spędzić wakacje właśnie w Grecji, a posiadamy odpowiednie uprawnienia, możemy zafundować sobie i swojej rodzinie niezwykłą podróż. Komfortowe, wyposażone we wszystkie udogodnienia jachty do wynajęcia mogą zatem stać się główną atrakcją naszego urlopu. W tym celu można skorzystać z https://www.sailor.pl – czarter jachtów Grecja.

Jakie trzeba posiadać uprawnienia, żeby popłynąć jachtem?

Ci, którzy samodzielnie zamierzają skorzystać z jachtu, powinni posiadać patent sterownika jachtowego oraz radiooperatora fal krótkich. Każda profesjonalna firma oferująca czarter jachtów mimo wszystko sprawdzi, czy mamy odpowiednie umiejętności, zanim wypłyniemy w rejs. Nawet osoby z dużym doświadczeniem powinny zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo.

W przypadku, gdy nie mamy uprawnień, możemy wynająć jacht, gdzie na pokładzie będzie z nami fachowo przygotowany skiper. Należy przy tym pamiętać, że chociaż jest to osoba odpowiadająca za obsługę i sterowanie, nie wszystkie manewry będzie w stanie wykonać sama. Jako część załogi powinniśmy być zatem gotowi do pomocy i stosować się do wydawanych przez niego poleceń.

Gdzie można żeglować w Grecji?

Istnieje wiele rejonów, do których możemy popłynąć jachtem. Grecja pełna jest starożytnych zabytków; zresztą to tutaj miało swój początek wiele dziedzin sztuki, architektury, nauki, to tutaj narodziło się też prawo. Warto zatem zobaczyć historyczne miejsca, a po udanej żegludze można spędzić czas w jednej z tawern. Gdzie się zatem wybrać, jeśli jesteśmy już zdecydowani na wynajęcie jachtu?

Zatoka Sarońska i Argolidzka – w tym miejscu możemy zawinąć do weneckiego portu Hydry albo wpłynąć do Kiparissi, gdzie jest bardzo sielsko. Okolice tych dwóch zatok charakteryzują się zresztą spokojnymi wodami, dlatego będą bezpieczne nawet dla tych, którzy mieli dłuższą przerwę w żegludze i muszą wrócić do wprawy. Znajdziemy tutaj także wiele rybackich wiosek.

Wyspy Jońskie – spokojne i oszałamiające zielenią, ponieważ roślinność utrzymuje się tutaj przez cały rok. Znajdziemy tam osłonięte zatoki przeznaczone wyłącznie dla sterowników jachtów. Na zwiedzających czekają weneckie zamki, piękne plaże (w tym słynna już Zakintos) oraz wiele interesujących pamiątek po okresie starożytności.

Dodekanez – skupisko aż 14 wysp, pełne interesujących miejsc do obejrzenia. Porty, piaszczyste, gorące plaże, zabytki – to tylko niektóre atrakcje, które możemy zobaczyć podczas zwiedzania jachtem tych rejonów. Tutaj również możemy zobaczyć weneckie zamki oraz popularne pałace Rodos.

About the author

Related Post