Wyraźny i płynny obraz dzięki funkcjonalnej kamerze samochodowej

Branża motoryzacyjna rozwija się w błyskawicznym tempie. Oprócz praktycznych modułów, wbudowanych w konstrukcję samochodu, kierowcy mogą korzystać również z mobilnych gadżetów, ułatwiających każdą podróż. Kamera samochodowa stała się obecnie popularnym dodatkiem, posiadającym wiele zalet. Nadaje się idealnie na prezent i niesie więcej korzyści niż mogłoby się wydawać.

Kamera samochodowa okazuje się być przydatna zwłaszcza w przypadku stłuczki. Nagranie pozwala w łatwy i szybki sposób ustalić sprawcę kolizji i uniknąć wielu nerwów. Ponieważ zazwyczaj kluczowe znaczenie stanowią drobne szczegóły, jak np. rejestracja pojazdu, istotne jest, aby sprzęt gwarantował jak najlepszą jakość obrazu. Orllo SX-610G to rejestrator, dzięki któremu uzyskamy wyraźny obraz zarówno w dzień jak i w nocy. Rozdzielczość 1080p pozwala uzyskać film, możliwy do wielokrotnego powiększenia. Ostrzejszy obraz zapewnia również szklany obiektyw, którego dodatkowym atutem jest mniejsza podatność na zniszczenia.

Wyraźny obraz uzyskuje się również dzięki procesorowi Ambarella, który znajduje zastosowanie w kamerach sportowych, tych montowanych w dronach i innych mobilnych rejestratorach, również samochodowych. Pozwala on uzyskać nagranie dobrej jakości przy dużej liczbie klatek na sekundę. Zapewnia więc nie tylko wyraźny, ale i płynny obraz. Procesor Ambarella okazuje się cenny zwłaszcza w przypadku trudnych warunków atmosferycznych jak obfite opadu deszczu czy śniegu.

Przy zakupie kamery samochodowej, warto zwracać uwagę na kąt widzenia obiektywu. Ponieważ celem jest uzyskanie obrazu z jak największą liczbą szczegółów, należy sięgać po modele, których kąt widzenia wynosi nie mniej niż 135 stopni. Taki sprzęt umożliwi rejestrację nawet w pojazdach z pionową szybą. Oprócz tego, ważne jest aby urządzenie zostało wyposażone w mikrofon, głośnik oraz funkcjonalny klin mocujący.

Zapis z kamery samochodowej może być niezwykle cenny. Oprócz rozwiązywania różnego rodzaju sporów drogowych, okazuje się być przydatny w przypadku nadużywania przez policję władzy lub w kwestii roszczeń ubezpieczeniowych.