Kamera samochodowa do jazdy nocą!

Wybierając kamerę samochodową przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o jej przeznaczeniu. Obecnie na rynku znajduje się tak dużo wideorejestratorów, że możemy wybrać idealny sprzęt do do jazdy po mieście czy ułatwiający parkowanie. Kierowcy, którzy w większości jeżdżą po zmroku, również znajdą coś dla siebie. Jak wybrać urządzenie, które poradzi sobie z nagrywaniem nocnym?

Rozdzielczość

Nawet, jeśli producent zapewnia, że kamera ma tryb nocny, to nic nam po tym, jeśli rozdzielczość obrazu jest bardzo niska. Aby kamera poradziła sobie z nagrywaniem w trudnych warunkach oświetleniowych lub atmosferycznych, powinna nagrywać minimum w jakości HD, a najlepiej w Full HD, czyli 1920x1080p przy 30 klatkach/sek. Wówczas będziemy mieć pewność, że kamera zarejestruje takie szczegóły, jak tablice rejestracyjne. W przeciwnym razie będzie ona po prostu bezużyteczna.

Tryb nocny

Jeśli kamera ma nagrywać w słabym oświetleniu, powinna być też wyposażona w tryb nagrywania nocnego, jak np. rejestrator Xblitz night. Posiada on aż 8 sztuk diod IR, które doświetlają obraz. Jeśli zastanawiacie się, czy dana kamera, której producent oferuje tryb nocny, rzeczywiście dobrze nagrywa nocą, przejrzyjcie filmiki na Youtubie. Dzięki temu będziecie mieli szansę sprawdzić, jak rzeczywiście radzą sobie oferowane na rynku urządzenia. Umożliwi Wam to dokonanie prawidłowego i najlepszego wyboru.

Obiektyw i wartość przysłony

Naprawdę niewiele ludzi zwraca na to uwagę. Ba, nawet rzadko który producent informuje nas o tym, z czego jest wykonany obiektyw i jaka jest wartość przysłony. A to jednak bardzo ważne. Najlepsze obiektywy są oczywiście szklane, dlatego unikajcie plastikowego badziewia, które oferuje większość producentów. Zwróćcie uwagę także na to, jaka jest wartość przysłony. Im niższa wartość, tym jaśniejszy obiektyw. Co to oznacza? Że przy niskich wartościach przysłony, większa ilość światła pada na matrycę. W efekcie tego obraz jest jaśniejszy i bardziej szczegółowy, co ma duże znaczenie w nagraniach nocnych. Dobre wartości przysłony zaczynają się od f/2.0 w dół. Najlepsze kamery mają f/1.6.