Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Zainwestuj w kurs angielskiego metodami bezpośrednimi!

Jak wiadomo, gdy wyjeżdżamy za granicę, język angielski jest nam praktycznie niezbędny. No chyba, że zamierzamy tylko zbierać truskawki. Tak czy siak, angielski przyda nam się w każdej sytuacji. Jak się go nauczyć w szybki sposób na poziomie komunikacyjnym? Najlepiej zapisać się na kurs!

W domu czy w szkole?

Wiele osób uważa, że samodzielnie jesteśmy w stanie nauczyć się języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Wkuwanie słówek i codzienne powtarzanie materiału nie jest jednak najlepszą metodą. Taki sposób nauki szybko nam się nudzi. Codziennie uczymy się z mniejszym zapałem i brakuje nam motywacji. Ponadto nawet, jeśli opanujemy słownictwo, nie będzie miało ono zbytnio przełożenia w rzeczywistości. Bo żeby umieć się porozumiewać z innymi w języku angielskim, musimy ćwiczyć konwersacje z innymi osobami. W domu nie zawsze mamy do tego warunki. Tym bardziej, jeśli jako jedyni w rodzinie uczymy się tego języka. Lepszą opcją dla nas będą więc szkoły językowe.

Jaką szkołę wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, jaka szkoła tak naprawdę nauczy nas komunikacji w języku angielskim. Większość tradycyjnych szkół korzysta z metody gramatyczno-tłumaczeniowej. Oznacza to, że w większości na zajęciach spotkamy się z gramatyką, ćwiczeniem różnych struktur językowych, pisaniem i czytaniem. Takie zajęcia w małym stopniu skupiają się na rozmowie. Lepszą opcją dla nas będą więc kursy, na których naucza się metodami bezpośrednimi, np. Callana czy Direct Method for English. Zajęcia prowadzone są w małych grupach i całkowicie po angielsku. Metody takie zwykle polegają na zadawaniu pytań i szybkim udzielaniu odpowiedzi przez kursantów. W ten sposób przyswajamy język dużo szybciej i uczymy się przede wszystkim jego formy mówionej. To bardzo ważne, jeśli zależy nam na opanowaniu angielskiego na poziomie komunikatywnym. Takie metody korzystają przede wszystkim ze słownictwa, które obecne jest w codziennych sytuacjach – zwłaszcza, jeśli chodzi o metodę DME, która jest nieco unowocześniona.

Interesuje Cię angielski Częstochowa? Sprawdź ofertę na:  http://tarkowski.edu.pl/.