Akcesoria i Sprzęt
Dlaczego warto kupić kamerę samochodową?

Kamerki samochodowe – szpanerski gadżet czy przydatne urządzenie? Jeszcze do niedawna mogli sobie na nie pozwolić tylko najbogatsi, obecnie kupicie je w każdym sklepie z elektroniką czy nawet w hipermarkecie. Niektórzy uważają, że jest to zbędny gadżet, ale ci, który dużo jeżdżą wiedzą, jak często może się on przydać.

Rejestracja wypadków i zdarzeń na drodze

Jeśli często jeździcie w dłuższe trasy, z pewnością doskonale wiecie, że wypadki zdarzają się bardzo często i czasami naprawdę trudno ich uniknąć. Zwykle wiadomo, kto zawinił. Ale są przypadki, gdzie obie strony zdarzenia upierają się, że są niewinne. I o ile mamy jakichkolwiek świadków zdarzenia, być może uda się ustalić sprawcę. Ale co, jeśli nikt nic nie widział? W tym wypadku właśnie mogą nam pomóc kamery samochodowe. Dzięki nim możemy nagrać wiele zdarzeń na drodze i łatwiej będzie nam dociec, kto tak naprawdę popełnił błąd. Bo jak wiecie, czasami nawet winny upiera się, że jechał poprawnie.

Dowód dla ubezpieczyciela

Wiele razy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy ubezpieczyciel nie chce nam wypłacić odszkodowania, bo twierdzi, że dana kolizja czy wypadek był z naszej winy. Dlatego nagranie z kamerki samochodowej może być mocnym dowodem dla naszego ubezpieczyciela. Zwłaszcza wtedy, gdy do kolizji nie została wezwana policja, która zwykle ustala właśnie i osądza, kto był sprawcą zdarzenia. Co prawda, obecnie jeszcze nie każda firma ubezpieczeniowa dopuszcza nagrania jako dowód, ale już coraz częściej ubezpieczyciele wychodzą w tej kwestii naprzeciw klientom. Bo skoro nagrania dopuszczane są jako dowód w sądzie, to dlaczego ubezpieczyciel miałby nie brać tego pod uwagę?

Jaką kamerkę kupić?

Przede wszystkim skupmy się na jakości obrazu. Rozdzielczość HD czy Full HD jest jak najbardziej wskazana, jeśli chcemy mieć nagranie dobrej jakości. Ważną kwestią jest także szerokość kąta widzenia. Obecne minimum to 120 stopni, ale możecie też kupić kamerki z szerszym kątem, jak np. Kamera samochodowa VIOFO A119S-G V2 SONY STARVIS GPS. Pamiętajcie też, że urządzenie powinno mieć slot na karty pamięci, by mogło zarejestrować większą ilość filmów.

About the author

Related Post