Twoje zdrowie jest w Twoich rękach

Wszyscy chorujemy, narzekamy na bóle głowy i kręgosłupa, a często temu wszystkiemu towarzyszą jeszcze wrzody żołądka czy nerwica lękowa. Niektórzy też nie mogą cieszyć się aromatyczną kawą, czy egzotyczną yerba mate, ponieważ borykają się z nadciśnieniem czy kołataniem serca. Powiedzmy stop chorobom i dolegliwościom!

Codzienne dolegliwości, które lekceważymy

Ból głowy, pulsowanie w okolicy skroni czy skurcz łydki – te dolegliwości zna każdy. Do tego często dokłada się tak zwane łykanie w kolanie czy ucisk w krzyżu. Winę za cierpienie zganiamy na siedzącą pracę, noszenie ciężkich toreb i brak ruchu. Z pozoru te niepoważne kłopoty zdrowotne próbujemy zwalczyć tabletką przeciwbólową czy pigułką nasenną żeby przespać się z bólem i rano wrócić do pracy. Codzienny stres, nadrabianie zaległości w pracy i kłopoty rodzinne, prowadzą nas w ogromną spiralę nerwów i zazwyczaj bezsenności. Do tego dokłada się zanieczyszczenie powietrza, niezdrowe i szybkie posiłki w przerwie oraz duża ilość kofeiny i cukru. Po pewnym czasie tabletki już nie działają, a oprócz bólu głowy i kręgosłupa pojawia się zgaga i niestrawność. Nasz żołądek nie może już sobie poradzić z tabletkami i innymi pigułkami, buntuje się i zaczyna chorować. Z kolei od kawy i stresu dostajemy nadciśnienia i znowu spirala medykamentów się zamyka. Tabletka pogania tabletkę, a przez kolejki do przychodni nabawiamy się rozstroju nerwowego.

Dlaczego to wszystko łączy się ze sobą?

Lekarze zazwyczaj nie niwelują przyczyny bólu, nadciśnienia czy bezsenności. Przepisują nam pigułki, a my łykamy je w nadziei, że pomogą i będziemy mogli normalnie funkcjonować i chodzić do pracy. Do tego dalej nie dbamy o dietę, a stres zajadamy czekoladkami i fast foodami. A toksyny i zanieczyszczenia w organizmie rosną. Krew płynie wolniej, bo nie dostaje dostatecznej ilości tlenu. Tym samym nie redukujemy nadciśnienia, to tabletki zbijają jego poziom, a żołądek dalej się buntuje  w efekcie czego, mamy wrzody i złą perystaltykę jelit.

Jaki jest skuteczny sposób na pozbycie się cierpienia?

Czas najwyższy zamknąć to błędne koło chorób i poznać metodę niezawodną czyli leczenie pijawkami – hirudoterapię. Pijawki lekarskie oczyszczają krew z toksyn i skrzepów. Tym samym dotleniają ją i oczyszczają cały organizm, niwelując przyczyny chorób i dolegliwości. Jest to jedyny i słuszny wybór leczenia każdej dolegliwości.