Problemy za granicą? Dogadaj się!

Wyjechałeś ze znajomymi na koncert za granicę i po imprezie doszło do nieoczekiwanego incydentu? Pijacka bójka, a może przekroczenie dozwolonej prędkości na jezdni? W takich sytuacjach naprawdę warto wiedzieć, co do Ciebie mówią i warto umieć odpowiedzieć na zadawane pytania.

Ucz się angielskiego! To pomaga

Angielski to język używany niemal wszędzie. Nieważne, gdzie pojedziesz, każdy potrafi dogadać się w tym języku choćby na podstawowym poziomie. Jeśli wraz ze znajomymi trafisz na komisariat policji, do szpitala, czy w inne tarapaty, nie bój się komunikować. Otwórz usta, wytłumacz co się stało i postaraj się załagodzić sytuację. Brak możliwości zrozumienia, co się do Ciebie mówi i brak możliwości udzielenia odpowiedzi, wprowadza dodatkowy czynnik stresogenny. Kiedy sytuacja jest skomplikowana, nie potrzebujesz przecież dodatkowych problemów. Pragniesz wszystko wyjaśnić i wydostać się z trudnej sytuacji. Bez umiejętności posługiwania się językiem obcym, będzie to utrudnione albo nawet niemożliwe.

Przygotuj się na przygodę

Właśnie dlatego, zanim zaplanujesz kolejną podróż za granicę, lepiej zapisz się na kurs angielskiego w Częstochowie http://tarkowski.edu.pl/ i zacznij się komunikować w obcym języku. Dzięki temu poczujesz się pewniej i swobodniej – nie tylko w przypadku problemu za granicą ale i w momencie gdy poznasz nowych ludzi. Tak budują się piękne znajomości – podczas dalekich podróży. Przestań szukać wymówek, nie ograniczaj swojego rozwoju. Zadbaj o poziom komunikacji – nie tylko w języku ojczystym. Warto pamiętać, że nauka języka obcego to wspaniałe ćwiczenie umysłu, dzięki któremu dłużej myśli się kreatywnie. Udowodniono, że osoby, które uczą się różnych języków, znacznie później cierpią na zaniki pamięci związanych z demencją. Korzyści można mnożyć bez końca. Zapisz się na lekcję, zwiedzaj świat i opowiadaj swoim dzieciom, jak ciekawie spędziłeś najpiękniejsze lata swojego życia.

Nie daj się sparaliżować sytuacji. Miej możliwość wytłumaczenia incydentu – zarówno w kraju jak i za granicą. Komunikuj się, znaj swoje prawa i głośno o nich mów. Nie pozwól, by sytuacja działała na Twoją niekorzyść. Weź sprawę w swoje ręce i zwiedzaj świat mądrze. W końcu podróże kształcą tylko wtedy, gdy rozumie się komunikaty.