Opanuj podstawy i czerp radość z podróży

Sezon urlopowy lada moment. Jeśli mamy w planach zagraniczny wyjazd warto przypomnieć sobie podstawy języka angielskiego. Znajomość kilkunastu zwrotów w języku obcym, sprawi, że nasze doświadczenia w trakcie podróży staną się bogatsze.

Metoda bezpośrednia

Oczywiście, zagraniczne wojaże bez znajomości języków obcych są możliwe, jednak traci się wiele. Żaden folder turystyczny nie będzie tak ciekawy, jak opowieści osób, które od urodzenia żyją w danym miejscu. Poza tym nawet jeśli oddalimy się od naszego hotelu, język ciała i opanowanie przydatnych zwrotów prawdopodobnie wystarczą w większości sytuacji. Jeśli podstawy angielskiego opanowaliśmy w szkole to będzie nam łatwiej. Jeśli natomiast nie mieliśmy z tym językiem nigdy nic do czynienia to też żaden problem. Edukację można zacząć w każdym wieku i w każdym momencie naszego życia. Metody oferowane przez placówki językowe – jak na przykład przez częstochowską szkołę Tarkowski – są w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb. Proponuje nam ona naukę opartą na metodzie bezpośredniej – nowoczesnej i dostosowanej do dzisiejszych potrzeb Direct Method for English, która jest dużo naturalniejsza w procesie trenowania umiejętności językowych. Angielski Częstochowa (http://tarkowski.edu.pl/) to przede wszystkim trening na lekcji. Bazuje on na specjalistycznych podręcznikach Direct Method for English, do których dołączana jest płyta z nagraniami MP3. Każdy podręcznik ma także kod dostępu do olbrzymiej platformy e-learningowej dopasowanej ściśle do każdego fragmentu danej lekcji.

Dwa tygodnie i są efekty

Kurs prowadzony metodą bezpośrednią to trening językowy, który w około dwa tygodnie przenosi wiedzę i umiejętności do pamięci trwałej jako realną umiejętność komunikacji w języku angielskim. Dlatego niezbędnym minimum spotkań są dwie lekcje na tydzień po 100 minut każda (dwie godziny lekcyjne po 50 min.). Poniżej tego minimum mózg nie jest w stanie zapamiętywać tego, co powinno zostać przeniesione do pamięci trwałej. Trzeba więc uczęszczać na zajęcia odpowiednio często i regularnie, aby nauka języka odbywa się prawidłowo.