Skuteczna nauka angielskiego w domu

Nauka angielskiego w domu wbrew pozorom wcale nie jest taka łatwa. Brak motywacji i odkładanie wszystkiego na później często unicestwia nasze wielkie plany. Przez to nauka często idzie na marne, bo nie potrafimy się skupić i do niej przyłożyć. Na szczęście i z tym możemy sobie poradzić. Jak? Oto kilka wskazówek!

Zaplanuj sobie naukę

Nie musisz siedzieć nad słówkami codziennie. Nie musisz też spędzać wielu godzin w ciągu dnia, by naprawdę nauka przynosiła skutki. Ale musisz zrobić jedno. Stwórz własny plan działania. To, że powiesz sobie: “Będę uczyć się codziennie”, wcale Ci nie pomoże. Skończy się na tym, że naukę co chwilę będziesz odkładać “na jutro”. A jak dobrze wiemy, “jutro” czasami oznacza odległą przyszłość. Ustal sobie konkretne dni i godziny w ciągu tygodnia. Zaznacz je w kalendarzu, a następnie wyłącz telewizor, komputer i telefon, by Cię nic nie rozpraszało.

Wyznacz sobie cele

To, że żaden nauczyciel nie ma nad Tobą kontroli, nie oznacza, że możesz sobie odpuszczać. Postaw sobie dokładne cele. Jeśli uczysz się z książki, ustal, że w ciągu tygodnia będziesz przerabiać 1 rozdział. Co miesiąc rozwiąż test – na internecie znajdziesz ich pełno. Ustal sobie też konkretną ilość słówek, jaką przerobisz w ciągu jednego tygodnia. W ten sposób łatwiej będzie Ci osiągnąć sukces. Tylko pamiętaj, musisz od siebie wymagać!

Otaczaj się językiem angielskim

To zadanie akurat nie jest szczególnie trudne. Angielski otacza nas zewsząd. Wystarczy, że włączysz telewizor i znajdziesz pełno zagranicznych stacji. Nieważne, czy będziesz słuchać angielskich piosenek czy oglądać angielskie filmy i programy. Dzięki nim zapoznasz się z wymową poszczególnych zwrotów oraz oswoisz się z akcentem. Możesz też zainwestować w książki napisane w języku angielskim albo poprzeglądać angielskie strony internetowe, fora czy czaty. Jeśli otoczysz się tym językiem, będziesz się w nim o wiele lepiej czuć.

A jeśli wciąż nie możesz się zmotywować, być może lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie szkoła angielskiego Częstochowa, którą znajdziesz na stronie http://tarkowski.edu.pl/.