Lampa rowerowa – funkcjonalna i wytrzymała

Szukasz lampy do swojego roweru? W takim razie dobrze trafiłeś! Większość osób w ogóle nie przykłada wagi do wyboru lampy rowerowej. No bo po co? Lampa ma świecić i tyle. Warto jednak pomyśleć o lampie, która posłuży nam na dłużej i będziemy mogli ją wykorzystać nie tylko do roweru.

Latarka zamiast lampy

Zwykle kupując lampę do roweru myślimy tylko i wyłącznie o jednym przeznaczeniu. Dlaczego jednak nie kupić by latarki zamiast zwykłej lampki? Latarka może mieć dużo większe zastosowanie. Możemy zabrać ją na wycieczkę po lesie, możemy użyć jej przy majsterkowaniu, założyć na rower. Przecież nikt nie powiedział, że przy rowerze musi być najtańsza lampka z supermarketu. Warto kupić solidną latarkę z wytrzymałą obudową, wykonaną np. z aluminium lotniczego. Taka latarka posłuży nam przez lata i będzie niezawodna w każdej sytuacji.

Akumulator zamiast baterii AAA

Większość najtańszych lampek zasilana jest zwykłymi bateriami AAA. Takie baterie mają jednak dużo mniejszą żywotność niż akumulatory. Co się stanie, jeśli wybierzemy się na wycieczkę wieczorem, zapominając o zapasowych bateriach i nagle zabraknie nam światła? Nieciekawa sytuacja. Większość lamp rowerowych zasilanych akumulatorami, można ładować ładowarkami od telefonów. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mamy przy sobie powerbank. Co więcej, taka lampa rowerowa może też być wyposażona we wskaźnik naładowania baterii. Możemy więc sami dopilnować, żeby zawsze doładować akumulator przed wyjazdem.

Tryby świecenia

Na rynku spotkamy też lampy rowerowe, które mają różne tryby świecenia albo możliwość regulacji wiązki światła. Dzięki nim możemy ustawić mniejszą moc światła, kiedy np. jedziemy oświetlonymi drogami – wówczas nasze baterie wytrzymają jeszcze dłużej. A kiedy będziemy przejeżdżać przez ciemny las, możemy włączyć pełną moc i cieszyć się dobrze oświetloną drogą. Rzadko kiedy spotkamy takie rozwiązania na sklepowych półkach w supermarkecie, dlatego warto poszukać lampki w sklepie rowerowym czy elektronicznym. Wówczas mamy pewność, że nasza lampka będzie dobra jakościowo.