Jak tanio wypożyczyć auto na wakacje?

Wybieracie się w dłuższą podróż na wakacje i chcecie wypożyczyć auto? W takim razie ten poradnik jest właśnie dla Was. Sprawdźcie, gdzie wypożyczać samochód i na co zwracać uwagę, by uniknąć dodatkowych kosztów. Jak wiadomo, firmy wypożyczające auta rządzą się swoimi prawami, więc warto się z nimi zapoznać.

Gdzie wypożyczyć auto?

Oczywiście najlepiej zacząć od podpytania znajomych. Jeśli ktoś z Twoich bliskich czy kolegów już wypożyczał samochód, z pewnością poleci Ci dobrą firmę. Warto też poszperać na różnych forach czy blogach podróżniczych. Ludzie chętnie się dzielą swoimi doświadczeniami z różnych wypożyczalniami. Jeśli zastanawiasz się, czy skorzystać z usług małej lokalnej wypożyczalni czy z dużej, międzynarodowej firmy, lepiej wybierać sprawdzone rozwiązania. Duże firmy nie mogą sobie pozwalać na wpadki, więc z pewnością są pewniejsze. Jednak czasami warto skorzystać z lokalnej wypożyczalni, bo często możemy liczyć na dużo lepsze warunki wynajmu i niższe ceny. Zanim jednak to zrobimy, poszukajmy opinii o firmie.

Dodatkowe opłaty

Za co wypożyczalnie mogą naliczać dodatkowe koszty? Właściwie za wszystko. Na początek zastanówmy się, na jak długi okres będziemy wypożyczać samochód. Zwykle im dłużej, tym lepiej, bo ceny na dobę są wówczas niższe. Starajmy się także pilnować godzin odbioru i zwrotu auta, bo czasami nawet jeśli spóźnimy się ze zwrotem godzinę, nie zapłacimy już za jedną godzinę, a za całą dobę.

Zwróćmy uwagę, jak dana wypożyczalnia podchodzi do młodych kierowców. Po pierwsze, podstawową kwestią jest minimalny wiek, który kwalifikuje nas do wypożyczenia auta. Czasem jest to 21, a czasem 23 lata. Niektóre firmy wymagają też, by kierowca posiadał prawo jazdy minimum od roku czy dwóch. Tak czy siak, przeważnie kierowcy do 24 lub 25 roku życia muszą zapłacić dodatkową opłatę.

Zwykle dodatkowo płacimy również za ubezpieczenie, co wiąże się z naprawdę dużymi kosztami. W przeciwnym wypadku wypożyczalnia zabezpiecza kaucję na naszej karcie kredytowej.

Jeśli interesuje Was wypożyczalnia samochodów Katowice-Pyrzowice Lotnisko, zajrzyjcie na stronę: https://www.yourcar.pl/