5 powodów, dla których warto uczyć się języka obcego za granicą

Wakacyjne, zagraniczne wyjazdy niejednokrotnie kojarzą się z błogim wypoczynkiem na plaży, wśród szumiących palm i morskich fal lub aktywnie – podczas odkrywania uroków miejsca, do którego przyjechaliśmy oraz zwiedzania licznych atrakcji, które przygotowali dla nas miejscowi. Jednak czy zawsze musi tak być? A gdyby tak pojechać za granicę, aby nauczyć się języka obcego? Dzisiaj o powodach, dla których warto zdecydować się na taki wyjazd!

1. Nauka wśród rówieśników

Jednym z podstawowych i najważniejszych powodów, dla których decydujemy się na wyjazd na kurs językowy za granicą jest nauka w gronie rówieśników. I nie chodzi tu o rówieśników z tego samego kraju! Grupy, które biorą udział w kursach językowych są międzynarodowe, dlatego mamy pewność, że będziemy musieli komunikować się z innymi w obcym języku. To dobry powód, dla którego nauka języka będzie szybsza, a przyswojenie nowych zwrotów i słówek będzie przychodziło z większą swobodą. Organizując taki wyjazd warto skorzystać z pomocy sprawdzonej i zaufanej firmy, np. Agencji Turystycznej ATAS, która od lat pomaga w wyborze najlepszych programów oraz w załatwieniu formalności przy wyjeździe na zagraniczny kurs językowy.

2. Zagraniczne znajomości

Pobyt wśród rówieśników na zagranicznym kursie językowym to dobry pomysł na zawarcie nowych znajomości, które zaprocentują w przyszłości. Spędzanie każdego dnia, przez dwa lub trzy tygodnie, w gronie tych samych osób samowolnie powoduje, że zaprzyjaźniamy się z wybranymi osobami, a kontakt utrzymywany jest przez długie lata. Tym bardziej kiedy mamy możliwość spotkania się w kraju naszego przyjaciela! Dlatego warto pielęgnować przez długie lata znajomości zawarte na kursie językowym za granicą.

3. Odkrycie nowego miejsca i jej kultury

Zagraniczny wyjazd to także możliwość poznania i odkrycia miejsca, do którego przyjechaliśmy. Po zajęciach na kursie językowym, każda szkoła językowa organizuje mnóstwo możliwości poznania miejsca, w którym spędzamy wakacje. Z jednej strony są to wycieczki pozaszkolne, na których możemy zwiedzić najbliższą okolicę lub dalsze miejsca godne uwagi. Odkrywanie ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejsc jest o tyle ważne, że daje możliwość poczucia się jak na wakacjach oraz rozwija i edukuje. Poza wycieczkami szkoły organizują wieczory filmowe, popołudniowe wyjścia na plaże czy spotkania na kręglach albo wspólnej kolacji. Warto korzystać z takich atrakcji, ponieważ nie tylko poznajemy tradycje, zwyczaje i kulturę kraju, w którym jesteśmy, ale także mamy możliwość nawiązania bliższych relacji z innymi uczestnikami kursu językowego.

4. Perspektywa dobrej pracy w przyszłości

O wyjeździe na kurs językowy za granicę warto pomyśleć w perspektywie przyszłościowej. Jeśli w młodości nauczymy się dobrze władać przynajmniej jednym językiem obcym, w to w przyszłości będziemy mieli większą szansę na znalezienie dobrej pracy. Otworzy się przed nami możliwość pracy nie tylko w Polsce, ale także za granicą, gdzie perspektywa kariery zawodowej może nam przynieść wiele możliwości. Warto pamiętać, że międzynarodowe firmy, które mają swoje siedziby w Polsce także coraz częściej poszukują pracowników, którzy potrafią komunikować się w najbardziej uniwersalnym językiem na świecie, jakim jest angielski. Praca w międzynarodowym środowisku wiąże się z częstymi wyjazdami, kontaktami z osobami z różnych krajów. Wymiana korespondencji czy umiejętność rozmowy w obcym języku to codzienność.

5. Tolerancja i otwartość

Podróże kształcą i każdy wie to nie od dziś. Wyjazd za granicę, przebywanie w innej kulturze, wśród osób z innych krajów to nauka tolerancji i otwartości na to, co nowe. Poznawanie nowego języka związane jest z uczestnictwem w życiu kulturalnym, ale także odkrywaniem geografii, historii, zwyczajów i tradycji osób mieszkających w danym kraju. Jeśli wybierając kurs językowy zdecydujemy się na zakwaterowanie u rodziny goszczącej to będziemy mieli niesamowitą okazję poznać życie codzienne mieszkańców danego kraju. Będziemy bliżej ich codziennych zwyczajów, doświadczymy, jak spędzają każdy dzień. Dzięki temu można poznać zupełnie nowy sposób życia. Patrząc na świat z innej perspektywy, nabiera się tolerancji i otwartości wobec odmienności.

Warto rozważyć wyjazd na zagraniczny kurs językowy, ponieważ to doskonała okazja na naukę samodzielności, sprawdzenie swoich możliwości w nowych, nieznanych dotąd warunkach, poznanie rówieśników z innych krajów oraz nauka i doskonalenie swoich umiejętności językowych w nietypowych warunkach, które bardziej sprzyjają nauce niż kilkugodzinne przebywanie w klasie.